ايڪسڪس ويزا ويزا ۽ علائقن

ALMANCAX فورمز تي ڀليڪار. توھان ڳولھي سگھوٿا سڀ معلومات جيڪا توھان ڳولھيو ٿا جرمنيءَ ۽ جرمن ٻوليءَ بابت اسان جي فورمن ۾.
    نوڪرياڻي
    حصو وٺندڙ

هيلو دوست،
    مون هن عنوان هيٺ دوستن سان لکڻ چاهيندا هئا جيڪي 2020 جو ويزا انتظار ۽ وصول ڪري رهيا آهن.
    مون پنهنجي ٻار سان 17 سيپٽمبر تي لاڳو ڪيو. هنن منهنجي زال جي پگهار ڪافي نه سمجهي مون کي ۽ منهنجي ٻار کي رد ڪري ڇڏيو. منهنجي زال هڪ ترڪي شهري آهي ۽ هڪ غير معینہ مدت جي رهائش جو اجازت نامو آهي. اسان پنهنجي حالت سڌارڻ لاءِ وڪيل ذريعي اپيل ڪئي آهي ۽ اسان انتظار ڪري رهيا آهيون. اميد آهي ته اهو مثبت طور تي نڪرندو.
    آئون سڀني جو صبر ڪرڻ جي خواهش ٿو چاهيندس

ايا 90
    حصو وٺندڙ

Bence yabancilar dairesi haber yollamamisti tüekiyeye yollasaydi Eger bu kadar uzun sürmezdi islemleri devam ediyo denilmis hep islem sadece almanyada Benim bildigim kadariylan devam eder tüekiyede vizeyi ona göre verir almanya nederse…yorumlarda okuyorum bazende almanya onay yada red verdikten sonra on gün icinde herkesin pasaportu  eline ulasiyo Yani …bence almanyayi bi arayin yada Mail yazin nedir durum diye

meil attık cevap gelmedi zannedersem kapalı Ocak 1 e kadar yada daha uzun kapalı kalabilir  artık dosya nerede o bile belli değil ama caritas aramıştı yabancılar şubesini ona söylemişlerdi

سليماز
    حصو وٺندڙ

دوستو،
    ben o kadar aradim ve mail yazdimki, artik arama va yazma yasagi verildi bana.

ايا 90
    حصو وٺندڙ

دوستو،
    ben o kadar aradim ve mail yazdimki, artik arama va yazma yasagi verildi bana.

çok mu aradın ?

سليماز
    حصو وٺندڙ

çok mu aradın ?

evet cok aradim, cünkü benden 26.11.2020 belgeler istediler, teslim edilmeyecek postayla göndereceksin dediler sadece ulasip ulasmadigini ögrenmek istedim. yani en gec 10.12.2020 de ellerinde olmasi lazim belgelerin ama hala bir haber yok. üstelik arama ve yazma yasagi koydular bana.

اسٽٽ گارٽ 12345
    حصو وٺندڙ

evet cok aradim, cünkü benden 26.11.2020 belgeler istediler, teslim edilmeyecek postayla göndereceksin dediler sadece ulasip ulasmadigini ögrenmek istedim. yani en gec 10.12.2020 de ellerinde olmasi lazim belgelerin ama hala bir haber yok. üstelik arama ve yazma yasagi koydular bana.

Einschreiben yolladiysan sorun olmaz illaki ellerine ulasmistir gelmedi diyemezler…Vallah Ben herseyi maille yolladim maille istediler

ايا 90
    حصو وٺندڙ

benim ilk başvurumda eksik belgeler vardı gönderdim ertesi gün cevap verdiler evrağınız ulaştı diye

سليماز
    حصو وٺندڙ

hayir einschreiben degil, kapinin önündeki briefkasten a attim, öyle istediler cünkü. hala haber bekliyoruz

سليماز
    حصو وٺندڙ

فوٽ دوست

herkesin simdiden yeni yilini kutlar, saglik ve huzur dolu yeni bir yil dilerim. insaallah 2021 de hepimiz eslerimize en kisa zamanda kavusuruz.

ايا 90
    حصو وٺندڙ

فوٽ دوست

herkesin simdiden yeni yilini kutlar, saglik ve huzur dolu yeni bir yil dilerim. insaAllah 2021 de hepimiz eslerimize en kisa zamanda kavusuruz.

mutlu yıllar inşallah yeni yıl bizler içinde güzel geçer güzel haberler alırız 🌺

ايا 90
    حصو وٺندڙ

İstanbul konsolosluğu tıkandı herhalde hiç ses Seda yok kimsede daha ne kadar bekletileceğiz acaba eşlerimizden ayrı geçen zamanı kim döndürecek ki…

سليماز
    حصو وٺندڙ

slm arkadaslar, bizim vizemiz bugün geldi, suan esim hastanede test yapiyor, sonuclar temiz cikmasi ümidiyle en kisa zamanda burda berlinde yanimda olacak insaallah. rabbim hepinizi en kisa zamanda kavustursun, AYA90 arkadasimizin da dedigi gibi, eslerimizden ayri gecen zamani kimse veremeyecek. umarim insaallah en kisa zamanda herkes sevdigine ailesine kavusur.

ايا 90
    حصو وٺندڙ

پيارا دوستو ، ا our اسان جي ويزا پهچي وئي آهي ، منهنجي زال اسپتال ۾ ٽيسٽ ڪري رهي آهي ، ۽ هوءَ جلد کان جلد برلن ۾ هوندي ، ان اميد ۾ ته نتيجا واضح ٿي ويندا. خدا توهان سڀني کي ٻيهر جيترو جلد گڏ ڪري ، جيئن اسان جو دوست آيڊي 90 چيو ، ڪو به وقت نه ڏئي سگهندو جيڪو اسان جي زالن کان ڌار ٿيو. مونکي اميد آهي ته سڀني کي پنهنجن پيارن ۽ سندن گهرڀاتين جيترو ممڪن ٿي سگهي ، انشاء الله.

yolunuz bahtınız açık olsun güzel kardeşim darısı tüm bekleyenlerin başına  halayy:)

سليماز
    حصو وٺندڙ

yolunuz bahtınız açık olsun güzel kardeşim darısı tüm bekleyenlerin başına  halayy:)

توھان جي تمام گھڻي مھرباني ، خدا اوھان تي رحم ڪري ، انھن جي سربراھن جيڪي ھزارين سالن جو انتظار ڪري رھيا آھن. منهنجي زال هينئر جهاز تي آهي ۽ ڪجهه ڪلاڪن ۾ هو هتي آهي. مون کي يقين ڪر ، مان پوري دل سان دعا ڪندس ، ڇاڪاڻ ته ڪوبه نه پر اسان کي اسان سمجهي ٿو. خدا توهان جي مدد ڪري.

ايا 90
    حصو وٺندڙ

توھان جي تمام گھڻي مھرباني ، خدا اوھان تي رحم ڪري ، انھن جي سربراھن جيڪي ھزارين سالن جو انتظار ڪري رھيا آھن. منهنجي زال هينئر جهاز تي آهي ۽ ڪجهه ڪلاڪن ۾ هو هتي آهي. مون کي يقين ڪر ، مان پوري دل سان دعا ڪندس ، ڇاڪاڻ ته ڪوبه نه پر اسان کي اسان سمجهي ٿو. خدا توهان جي مدد ڪري.

مان واقعي خوش ۽ ٿڪجي پيو هوس ، منهنجا مالڪ توکي شرمسار نه ڪر 🙏🌺

پيارا دوستو ، ا our اسان جي ويزا پهچي وئي آهي ، منهنجي زال اسپتال ۾ ٽيسٽ ڪري رهي آهي ، ۽ هوءَ جلد کان جلد برلن ۾ هوندي ، ان اميد ۾ ته نتيجا واضح ٿي ويندا. خدا توهان سڀني کي ٻيهر جيترو جلد گڏ ڪري ، جيئن اسان جو دوست آيڊي 90 چيو ، ڪو به وقت نه ڏئي سگهندو جيڪو اسان جي زالن کان ڌار ٿيو. مونکي اميد آهي ته سڀني کي پنهنجن پيارن ۽ سندن گهرڀاتين جيترو ممڪن ٿي سگهي ، انشاء الله.

有 وڌيڪ انتظار ڪيو

15 جواب ڏيکاري رهيا آهن - 1,276 کان 1,290 (ڪل 1,303)
  • هن موضوع تي جواب ڏيڻ لاء توهان کي لاگ ان ٿيڻ گهرجي.